| Valmistaja | HP |
| LCD-näyttö | On |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 598 mm |
| Korkeus | 572 mm |
| Syvyys | 531 mm |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 55 sivua/min |
| Väri | 55 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 550 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 55 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 999 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 55 kopiota/min |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Muisti | |
| Kiintolevyn koko | 16 Gt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 20,95 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2,01 |
| Virrankäyttö (huippu) | 68,7 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,17 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |