| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 3 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 20 tuumaa |
| Resoluutio | 1 600 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | 6-in-1 |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Intel HD Graphics 2500 |
| Mitat | |
| Leveys | 50,64 cm |
| Korkeus | 39,99 cm |
| Syvyys | 10,11 cm |
| Paino | 6,28 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Web-kamera | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| WLAN (Langaton) | 802.11b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |