| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | www.hp.fi |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| IEEE 1394 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-11 | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DVI | On |
| ExpressCard | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 500 Gt |
| Nopeus | 5 400 rpm |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Beats Audio |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD graphics 4000 |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L2 |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Takuu | |
| Lisätieto | Ei noutoa, osat ja työ |
| Kesto | 36 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 37,95 cm |
| Syvyys | 25,07 cm |
| Paksuus | 2,65 cm |
| Paino | 2,4 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |