| Valmistaja | HP |
| Kosketusnäyttö | On |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L-SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 8 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L2 |
| Nopeus | 2,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | SATA |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon HD 8750M, 2 048 Mt |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4000 |
| Mitat | |
| Leveys | 37,5 cm |
| Syvyys | 25,6 cm |
| Paksuus | 2,28 cm |
| Paino | 2,29 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |