| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 13,75 h |
| Maksimi | 13,75 h |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | NVMe |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |
| Mitat | |
| Leveys | 41,38 cm |
| Syvyys | 27,6 cm |
| Paksuus | 2,25 cm |
| Paino | 2,5 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |