| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon HD 7420G |
| Mitat | |
| Leveys | 34 cm |
| Syvyys | 23,7 cm |
| Paksuus | 2,53 cm |
| Paino | 2 kg |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |