| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 8 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 11 h, 41 Wh |
| Maksimi | 11 h |
| Akun kapasiteetti | 41 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,1 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | M.2 2280 |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 11,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 505 |
| Mitat | |
| Leveys | 20,79 cm |
| Syvyys | 30,24 cm |
| Paksuus | 1,99 cm |
| Paino | 1,45 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |