| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Kiintolevy | |
| Nopeus | 7 200 rpm |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon HD 8240 |
| Mitat | |
| Leveys | 18,28 cm |
| Korkeus | 35,7 cm |
| Syvyys | 40,2 cm |
| Paino | 7,14 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 3 kpl |
| Määrä | 3 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DVI | On |
| USB 3.0 | On |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |