| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2 GHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon HD |
| Mitat | |
| Leveys | 16,5 cm |
| Korkeus | 35,5 cm |
| Syvyys | 35,88 cm |
| Paino | 5,8 kg |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |