| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 144 kt |
| Välimuistin tyyppi | Intel Smart Cache |
| Nopeus | 3,2 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 530 |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Realtek ALC221 |
| Mitat | |
| Leveys | 17,5 cm |
| Korkeus | 17,7 cm |
| Syvyys | 34 cm |
| Paino | 1,3 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |