| Valmistaja | HP |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| FSB | 5 000 MHz |
| Mitat | |
| Leveys | 49,49 cm |
| Korkeus | 33,94 cm |
| Syvyys | 4,2 cm |
| Paino | 5,07 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11a,802.11b,802.11g,802.11n |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |