| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 3,4 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 630 |
| Mitat | |
| Leveys | 53,14 cm |
| Korkeus | 37,17 cm |
| Syvyys | 5,17 cm |
| Paino | 6,38 kg |
| Näyttö | |
| Resoluutio | 1 280 x 720 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x86) 32-bit | On |