| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | www8.hp.com/emea_middle_east/en/products/oas/product-detail.html?oid=6741991 |
| Taajuusvaste | 80-16000 Hz |
| Äänenpaine | 96 dB |
| Teho yhteensä | 15 W |
| Tuotekuvaus | Amplify your senses with the HP Roar Plus Wireless Speaker. New Smart Amp technology1 delivers booming bass with crystal clarity. Distinctive design, long battery life, and feature-packed for a concert anywhere. |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| Aux in | On |
| Mitat | |
| Leveys | 188 mm |
| Korkeus | 74 mm |
| Syvyys | 78 mm |
| Paino | 0,53 kg |
| Akku | |
| Akun kesto (käyttöaika) | 12 h |
| Akun tyyppi | Li-Ion |