| Valmistaja | HP |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l2 |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 400 |
| Mitat | |
| Leveys | 10 cm |
| Korkeus | 27,5 cm |
| Syvyys | 30,7 cm |
| Paino | 4,4 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |