| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L-SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l2 |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD FirePro W2100 |
| Mitat | |
| Leveys | 22,1 cm |
| Korkeus | 24 cm |
| Syvyys | 6,7 cm |
| Paino | 1,8 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |