| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l2 |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | AMD Radeon HD 8330E |
| Mitat | |
| Leveys | 4 cm |
| Korkeus | 24 cm |
| Syvyys | 22 cm |
| Paino | 1,36 kg |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |