| Valmistaja | HP |
| Kosketusnäyttö | On |
| Kosketusalusta | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L SDRAM |
| Kapasiteetti | 2 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 43 500 mAh |
| Maksimi | 43 500 mAh |
| Kennoja | 3 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 1 000 kt |
| Nopeus | 2,16 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 11,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |