| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro P5200 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 630 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,3 cm |
| Korkeus | 6,09 cm |
| Syvyys | 23,6 cm |
| Paino | 4,65 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |