| Valmistaja | HP |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7-6700 |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,4 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro M620 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 21,6 cm |
| Korkeus | 5,8 cm |
| Syvyys | 21,6 cm |
| Paino | 2,04 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |