| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,4 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel® HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 20,4 cm |
| Korkeus | 21,6 cm |
| Syvyys | 21,6 cm |
| Paino | 5,8 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |