| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 3,4 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | 14-in-1 |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro K2000, 2 048 Mt |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 17 cm |
| Korkeus | 39,9 cm |
| Syvyys | 44,2 cm |
| Paino | 8,8 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI | 1 kpl |
| PCI Express x4 | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |