| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 3,7 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics P630 |
| Mitat | |
| Leveys | 10 cm |
| Korkeus | 38,4 cm |
| Syvyys | 33,7 cm |
| Paino | 6 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |