| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| LED | On |
| Ultra HD | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| HDCP-yhteensopiva | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| DisplayPort | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 7,8 kg |
| Leveys | 737,1 mm |
| Korkeus | 434,6 mm |
| Syvyys | 70,1 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 31,5 tuumaa, 80,01 cm, 300 cd/m2, 1000:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta, 5000000:1 |
| Koko | 31,5 tuumaa |
| Halkaisija | 80,01 cm |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 5000000:1 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 120 W |