| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr3-sdram ECC |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 12 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 3,5 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 17,8 cm |
| Korkeus | 44,8 cm |
| Syvyys | 44,5 cm |
| Paino | 12,5 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI Express x4 | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 2 kpl |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| IEEE 1394 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |