| Valmistaja | HP |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Xeon E5-1620 |
| Välimuistin määrä | 10 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,6 GHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro K2000 |
| Mitat | |
| Leveys | 17,78 cm |
| Korkeus | 44,76 cm |
| Syvyys | 44,522 cm |
| Paino | 12,5 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |