| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 384 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 250 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 1,7 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 16,9 cm |
| Korkeus | 44,5 cm |
| Syvyys | 46,5 cm |
| Paino | 13,1 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x4 | 2 kpl |
| Määrä | 2 kpl |
| PCI-Express x16 | 3 kpl |
| PCI-Express x8 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |