| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr3-sdram ecc |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 96 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 15 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 2,1 GHz |
| FSB | 7,2 MHz |
| Mitat | |
| Leveys | 17,15 cm |
| Korkeus | 44,45 cm |
| Syvyys | 46,48 cm |
| Paino | 15,5 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| IEEE 1394 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10, 100, 1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |