| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Xeon E5-2650 v3 |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Laajennettavissa | 256 Gt |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Realtek ALC262 |
| Mitat | |
| Leveys | 17,5 cm |
| Korkeus | 44,45 cm |
| Syvyys | 46,48 cm |
| Paino | 15 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| PCI Express x4 | 2 kpl |
| PCI-Express x16 | 2 kpl |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |