| Valmistaja | HP |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| ExpressCard | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 8 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,4 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro K1100M, 2 048 Mt, SDRAM |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Muistikamman tyyppi | SDRAM |
| Takuu | |
| Lisätieto | Rajoitettu takuu |
| Kesto | 36 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 38,2 cm |
| Syvyys | 25,6 cm |
| Paksuus | 3,6 cm |
| Paino | 2,9 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Web-kamera | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 Pro | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 n |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| Muistikortinlukija | |
| Malli | 3-in-1 |
| Muistikortti | SDHC, SDXC, UHS II |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |