| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Xeon E3-1535MV6 |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | Smart Cache |
| Nopeus | 3,1 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 3 840 x 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Nvidia Quadro M1200M |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics P630 |
| Mitat | |
| Leveys | 37,5 cm |
| Syvyys | 25,5 cm |
| Paksuus | 1,8 cm |
| Paino | 2,09 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |