| Valmistaja | HP |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Nopeus | 2,8 GHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | NVMe 3.0,PCI Express |
| SSD | On |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro M2200M, 4 096 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 4 096 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 630 |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 9 kpl |
| Akun kesto | 90 Wh |
| Akun kapasiteetti | 90 Wh |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Mitat | |
| Leveys | 38,6 cm |
| Syvyys | 26,4 cm |
| Paksuus | 2,6 cm |
| Paino | 2,6 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |