| Valmistaja | HP |
| Kosketusnäyttö | On |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Nopeus | 2,6 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 3 840 x 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SDHC, SDXC, Secure Digital |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD FirePro W4190M, 2 048 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Mitat | |
| Leveys | 38,3 cm |
| Syvyys | 25,7 cm |
| Paksuus | 1,99 cm |
| Paino | 1,9 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac/a/b/g/n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |