| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 3.0 | On |
| Mini DisplayPort | On |
| USB-C | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, LED |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| SSD | On |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | FirePro W4190M, 2 048 Mt |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 38,3 cm |
| Syvyys | 25,77 cm |
| Paksuus | 1,99 cm |
| Paino | 1,9 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Akku | |
| Kennoja | 3 kpl |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |