| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 8 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,4 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro K610M |
| Mitat | |
| Leveys | 41,6 cm |
| Syvyys | 27,2 cm |
| Paksuus | 3,4 cm |
| Paino | 3,4 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | 720 pikseliä |
| Pikselimäärä | 720 pikseliä |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |