| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro M3000M, 4 096 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 4 096 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Mitat | |
| Leveys | 42 cm |
| Syvyys | 28 cm |
| Paksuus | 3 cm |
| Paino | 3 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |