| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, LED |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| Lisätieto | M.2 2280 SSD HP Z Turbo Drive G2, NVM Express (NVMe), triple-level cell (TLC) |
| SSD | On |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD,SDHC,SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 630 |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Akun kesto | 64 Wh |
| Akun kapasiteetti | 64 Wh |
| Mitat | |
| Leveys | 37,5 cm |
| Syvyys | 25,5 cm |
| Paksuus | 1,8 cm |
| Paino | 2,09 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |