| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| ExpressCard | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Suoritin | |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 600 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA Quadro K610M, 1 024 Mt, GDDR5 SDRAM |
| Muisti | 1 024 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 SDRAM |
| Mitat | |
| Leveys | 41,6 cm |
| Syvyys | 27,2 cm |
| Paksuus | 3,4 cm |
| Paino | 3,46 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Muistikortinlukija | |
| Malli | 3-in-1 |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |