| Kosketusalusta | On |
| Valmistaja | HP |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 Pro | On |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | GDDR5, 4 000 Mt, NVIDIA Quadro K4100M |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Muisti | 4 000 Mt |
| Kapasiteetti | 4 000 Mt |
| Tyyppi | NVIDIA Quadro K4100M |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |
| DisplayPort | On |
| ExpressCard | On |
| Line-out | On |
| Mikrofoni | On |
| RJ-45 | On |
| Line-in | On |
| HDMI-portti | On |
| USB 2.0 | On |
| VGA | On |
| WLAN | On |
| Bluetooth | On |
| Mitat | |
| Leveys | 14,6 cm |
| Syvyys | 27,2 cm |
| Paksuus | 3,4 cm |
| Paino | 3,45 kg |
| Multimedia | |
| Web-kamera | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Näyttö | |
| Resoluutio | 1 080 x 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |