| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| DHCP-palvelin | On |
| NAT-osoitteenmuunnos | On |
| SPI-palomuuri | On |
| QoS (Quality of Service) | On |
| Dynaaminen DNS-tuki | On |
| Mitat | |
| Pituus | 161 mm |
| Leveys | 266 mm |
| Korkeus | 43,6 mm |
| Paino | 1 000 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100/1000 |
| Lukumäärä | 4 kpl |