| Valmistaja | Huawei |
| Lisätieto | IP68-sertifikoitu |
| Prosessori | Cortex M4 STM32F411 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 4.4+, iOS 7.0+ |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.1 |
| Versio | 4.1 |
| Näyttö | |
| Tyyppi | PMOLED |
| Resoluutio (leveys) | 128 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Koko | 1,06 " |
| Ominaisuudet | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Mitat | |
| Leveys | 38 mm |
| Korkeus | 38 mm |
| Paksuus | 9,5 mm |
| Paino | 40 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 70 mAh |