| Valmistaja | Huawei |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | GSM, 3G, 4G LTE |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Prosessori | Huawei HiSilicon Kirin 659, Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) |
| Soittoäänien lataus | On |
| Ajanotto | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Muunnin | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Laskin | On |
| Muistiinpanot | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Hintaseurannasta löydät Tehokkaan Huawei Mate 10 Lite -älypuhelimen kahdella kaksoiskameralla netin parhaaseen hintaan. |
| Tuotekuvaus | Huawei Mate 10 Lite ei ole nimestään huolimatta mikään kevytsarjalainen puhelinmarkkinoilla. Älypuhelimen 5,9” FullView-näyttö on FullHD+ -resoluutionsa ansiosta kirkas ja terävä, ja siitä on ilo selata valokuvia ja katsella leffoja. Ainutlaatuinen kaksoiskamera myös puhelimen etupuolella tekee Huawei Mate 10 Litestä täydellisen selfie-kännykän. Huawei Mate 10 Liten sydämenä sykkii kahdeksanytiminen Kirin 659 -prosessori, joka pyörittää 4GB RAM-muistin tukemana raskaitakin sovelluksia sujuvasti jopa moniajolla. Sisäistä muistia Huawei Mate 10 Litestä löytyy 64BG verran, ja 3340 mAh akku pitää puhelimen hereillä normaalikäytössä jopa pari päivää. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.2 |
| Versio | 4.2 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n/ac |
| USB | On |
| EDGE | On |
| GPRS | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 16 Mpx |
| Lisätieto | kaksoiskamera (16MP + 2MP), LED salama, phase detection automaattitarkennus |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3/eAAC+/WAV/Flac |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 256 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 3 340 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 64 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 4 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Resoluutio | 2 160 x 1 080 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 080 px |
| Koko | 5,9 tuumaa |
| Mitat | |
| Pituus | 156,2 mm |
| Leveys | 75 mm |
| Paksuus | 7,5 mm |
| Paino | 164 g |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |
| Nano | On |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 1080p@30fps |
| Videon laatu | Full HD |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 7.1 | On |