| Valmistaja | Huawei |
| GPS | On |
| Tuotekuvaus | Huawei Mediapad T1 10" on siro ja kevyt suurella 9,6” IPS-kosketusnäytöllä varustettu tabletti, jolla on ilo mm. katsella videoita ja pelata pelejä. Energiatehokas Mediapad T1 pitää sisällään Qualcomm 1,2 GHz neliydinprosessorin, jolla pyörität sulavasti HD-videoita jopa 12 tuntia kertalatauksella. 16 GB:n tallennustilaa voit täydentää helposti micro-SD kortilla jopa 64 GB verran. Mediapad T1:ssa on 5 mpx takakamera ja 2 mpx etukamera, jotka tarjoavat hyvät valmiudet arjen peruskuvaamiseen. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Huawei Mediapad T1 10" Wifi + 4G 16 GB, tabletti |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Solakka Huawei Mediapad T1 10” on mainio tabletti arkiseen selailuun ja pelailuun. Löydä halvin hinta Hintaseurannasta. |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | MPC, 06-07/2015, Kunniamaininta, http://www.mikropc.net/ |
| Liitettävyys | |
| WLAN | v. Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n, supporting Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Versio | Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n, supporting Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct |
| USB | On |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 2 MP (edessä) |
| Näyttö | |
| Tyyppi | IPS screen |
| Koko | 10 tuumaa |
| Resoluutio | 800 x 1 280 px |
| Resoluutio (leveys) | 800 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 280 px |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,2 GHz |
| Akku | |
| Akun kesto | 4 800 mAh |
| Maksimi | 4 800 mAh |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD up to 32 GB |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Paino | 433 g |
| Pituus | 248,5 mm |
| Paksuus | 8,3 mm |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 4.3 | Ei |
| Android 4.4 | On |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |