| Valmistaja | Huawei |
| GPS | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | v. Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n, supporting Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Versio | Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n, supporting Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 0.3 MP (edessä) |
| Näyttö | |
| Tyyppi | IPS screen |
| Koko | 8 tuumaa |
| Resoluutio | 800 x 1 280 px |
| Resoluutio (leveys) | 800 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 280 px |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,2 GHz |
| Akku | |
| Akun kesto | 4 800 mAh |
| Maksimi | 4 800 mAh |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD up to 32 GB |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 210,6 mm |
| Leveys | 127,7 mm |
| Paksuus | 7,9 mm |
| Paino | 360 g |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 4.3 | On |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |