| Valmistaja | Huawei |
| Lisäkamera | On |
| GPS | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | v. IEEE 802.11 a/b/g/n@2.4GHz & 5GHz |
| Versio | IEEE 802.11 a/b/g/n@2.4GHz & 5GHz |
| USB | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 2 Mpx |
| Lisätieto | 2,0 Mpix (edessä) |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Quad Core A7 |
| Nopeus | 1,3 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 7 tuumaa |
| Resoluutio | 1 024 x 600 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 024 px |
| Resoluutio (korkeus) | 600 px |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 179 mm |
| Leveys | 104 mm |
| Paksuus | 9 mm |
| Paino | 250 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 3 100 mAh |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 6.0 | On |