| Valmistaja | Huawei |
| Käyttöjärjestelmä | Android Wear 2.0 |
| Toimintataajuudet | LTE: B1, B3, B7, B8, B39 ja B41 (2555–2655 MHz)/UMTS: B1, B2 ja B8/TD-SCDMA: B34 ja B39/GSM: 900 ja 1800 |
| Prosessori | Qualcomm Wear 2100 MSM8909W, 1.1 GHz |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.1 |
| Versio | 4.1 |
| WLAN | On |
| WiFi | v. 802.11 b/g/n |
| NFC | On |
| SIM-kortti | Nano |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Akkukesto | 420 mAh |
| Näyttö | |
| Lisätieto | Corning Gorilla Glass, 326 ppi |
| Resoluutio (leveys) | 390 px |
| Resoluutio (korkeus) | 390 px |
| Koko | 1,2 " |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 4 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 768 |
| Ominaisuudet | |
| Kosketusnäyttö | On |
| GPS | On |
| Sykesensori | On |
| Mitat | |
| Leveys | 45 mm |
| Syvyys | 48,9 mm |
| Paksuus | 12,6 mm |
| Paino | 40 g |