| Valmistaja | Huawei |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| GPS | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Prosessori | Mediatek MT6735P, Quad-core 1.3 GHz |
| Soittoäänien lataus | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muunnin | On |
| Tuotekuvaus | Huawei Y5 II on näppärä älypuhelin kohtuukäyttäjän perustarpeisiin. 5" IPS HD-näytöllä värit loistavat kirkkaina ja terävinä, ja 1 GB:n RAM-muisti sekä säpäkkä neliydinprosessori pitävät Huawei Y5 II:n käytön sulavana. Kahdeksan mgapikselin kameralla saat kelpo kuvia myös yön hämärässä kameran f/2.0 aukon ansiosta. 2200 mAh akku kestoa lisää erityisesti yöllä kätevä virransäästötila. Huawei Y5 II:ssa on kaksi SIM-korttipaikkaa, joten voit pitää helposti vaikkapa työ- ja vapaa-ajan numerot samassa puhelimessa. Sisäisen muistin koko 8GB. |
| Kategorian/tuotteen pagetitle | Huawei Y5 II, puhelin |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Huawei Y5 II täyttää perustarpeesi kohtuuhintaan. Käteen sopiva puhelin kahdella SIM-korttipaikalla hintaseurannan kautta parhaaseen hintaan. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 b/g/n |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Lisätieto | dual-LED salama, automaattitarkennus, f/2.0 |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3, WAV, AAC, AMR-NB, PCM |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Akku | |
| Akkukesto | 2 200 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5 tuumaa |
| Resoluutio | 720 x 1 280 px |
| Resoluutio (leveys) | 720 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 280 px |
| Mitat | |
| Pituus | 143,8 mm |
| Leveys | 72 mm |
| Paksuus | 8,9 mm |
| Paino | 135 g |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 1080p@30fps |
| Videon laatu | Full HD |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |
| Micro | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 5.1 | On |