| Valmistaja | Intel, Lenovo, HP, IBM |
| Nopeus | 2 600 MHz |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Prosessoriperhe | Intel Xeon E5 |
| Suorittimen ominaisuudet | |
| Ydin | 12 kpl |
| Määrä | 12 kpl |
| Välimuistin määrä | 30 000 kt |
| Valmistustekniikka | 22 nm |
| VID Voltage Range | 0.65V–1.30V |
| Virrankulutus | 135 W |
| Suoritinkanta | LGA2011 |