| Valmistaja | Intel |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,6 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel Iris Pro Graphics 580 |
| Mitat | |
| Leveys | 21,1 cm |
| Korkeus | 2,8 cm |
| Syvyys | 11,6 cm |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | on |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |