| Valmistaja | HP |
| Prosessoriperhe | Intel Pentium |
| Suorittimen ominaisuudet | |
| Nopeus | 3 000 MHz |
| Virrankulutus | 130 W |
| VID Voltage Range | 1.25V - 1.4V |
| Intel Speedstep | On |
| Koodinimi | Smithfield |
| Väyläkerroin | 15 |
| Välimuistin nopeus | 3 000 MHz |
| Valmistustekniikka | 90 nm |
| Suoritinkanta | LGA 775 |
| FSB | 800 MHz |
| Intel EM64T | On |
| Välimuistin tyyppi | L2 |
| Välimuistin määrä | 2 048 kt |
| Ydin | 2 kpl |
| Määrä | 2 kpl |
| CPUID String | 0F44h |
| Tuetut käskykannat | |
| x86-64 | On |
| SSE3 | On |
| SSE2 | On |
| SSE | On |
| MMX | On |
| x86 | On |