| Valmistaja | Intel |
| Prosessoriperhe | Intel Pentium |
| Suorittimen ominaisuudet | |
| Ydin | 2 kpl |
| Määrä | 2 kpl |
| Nopeus | 3 000 MHz |
| Välimuistin määrä | 2 048 kt |
| Välimuistin tyyppi | Intel Smart Cache |
| Intel EM64T | On |
| FSB | 800 MHz |
| Suoritinkanta | LGA 775 |
| Intel XD-bit | On |
| Valmistustekniikka | 45 nm |
| Välimuistin nopeus | 800 MHz |
| Väyläkerroin | 15 |
| Koodinimi | Wolfdale |
| Intel Speedstep | On |
| Intel Thermal Monitor 2 | On |
| VID Voltage Range | 0,85-1,3625 |
| Virrankulutus | 65 W |
| Intel Virtualization Technology | On |